LETNÍ AKTIVITY

Turistické cíle

Lysá hora

1323 m.n.m. nejvyšší vrchol Beskyd a Těšínska, který má za každého počasí své kouzlo. Ideální pěší výstup začíná po žluté značce od restaurace U Toflů , je dlouhý cca 8 km, a trvá přibližně 2 hodiny.

Pustevny

Horské sedlo ve výšce 1018 m., významná křižovatka turistických cest. Přístup autem z Prostřední Bečvy až do sedla (parkoviště) nebo z druhé strany lanovkou z Ráztoky. Nachází se zde komplex stylových valašských staveb z 20. let 20. století od architekta Dušana Jurkoviče. Spolu s Radhoštěm patří k nejnavštěvovanějším místům Beskyd. Nenáročný výlet po hřebeni na Radhošť kolem sochy Radegasta, celkem 7 km bez znatelného převýšení. Náročnější, ale krásný je výstup na horu Čertův mlýn (1205 m.n.m.) po červené značce. Z vrcholu pokračujeme po zelené. Asi po 300 m vpravo se nachází zajímavý přírodní úkaz tzv. Čertův stůl, který vznikl odsedáním bloků Godulského pískovce, ale podle jiných teorii se jednalo o posvátné místo starých Keltů a podle pověsti o zbytky mlýna, který měl za úkol postavit čert během jediné noci. Dojdeme do sedla Martiňák (občerstvení) a vrátíme se úvozovou cestou po červené na Pustevny. Celkem 17 km.

Smrk

Druhá nejvyšší hora Beskyd (1276 m.n.m.). Celý masív je prost staveb, a proto je hora útočištěm velkých beskydských šelem (rys, vlk, příležitostně medvěd). Nejjednodušší výstup je po žluté od hráze přehrady Šance (tam i zpět 11 km) nebo z Ostravice po červené (tam i zpět 14 km).

Gruň

Na Gruni se nachází dřevěný kostel Panny Marie z roku 1887, z tohoto místa vede nádherná hřebenová trasa na Bílý Kříž a Visalaje. Za hezkého počasí odtud bývá krásný výhled na Fatru a Roháče. 

Hrady a muzea

Hrad Hukvaldy

Zde se můžete projít velkou oborou s muflony a daňky na zříceninu kdysi z jednoho z největších moravských hradů. Hukvaldy jsou ideálním místem k výletu, pokud Vás zajímá příroda, umění nebo historie. Poznejte tak krásu výhledů na Beskydy a rodiště skladatele Leoše Janáčka.

Štramberk

Nechte se uchvátit klikatými úzkými uličkami lemovanými množstvím dochovaných roubených chalup a malebným náměstím, nad nímž se tyčí zřícenina hradu Strallenberg s věží která je známa jako Štramberská trúba. Nezapomeňte na suvenýr v podobě Štramberských uší!

Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Navštivte nejstarší a jedno z největších muzeí svého druhu ve střední Evropě, Které bylo otevřeno již v r. 1925. Díky muzeu poznáte lidovou architekturu moravského Valašska z městského a vesnického prostředí.

Koupání v okolí

Přehrada Baška

Aquapark Olešná

Koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí

Splav na řece Morávka v Raškovicích s restaurací U Bobra

Golfová hřiště v okolí

Čeladná - 2x 18 jamkové hřiště na Čeladné 

Rožnov pod Radhoštěm - 9 jamkové hřiště v Rožnově pod Radhoštěm

Ostravice - 18 jamkové hřiště v Ostravici 

Ropice – golf resort - 18 jamkové mistrovské hřiště, patří k těm nejlepším u nás

ZIMNÍ AKTIVITY

Sjezdové lyžování

Lyžařský areál SKI VÍTKOVICE - Bílá

je tvořen řadou sjezdových tratí od střední obtížnosti až po sjezdovky pro začátečníky a výuku dětí. Výuka lyžování pro malé i velké. Výuka jízdy na lyžích i snowboardu pod vedením zkušených instruktorů. Areál je od penzionu vzdálen cca 20 km.

Ski Malenovice

5 sjezdovek vzdálených jen cca 4 km od našeho penzionu 

Skipark Gruň

3 sjezdovky, areál v krásné přírodě. 

Visalaje – Krásná

počet sjezdovek 2, vhodné pro začátečníky a děti

Běžecké lyžování

V Beskydech naleznete mnoho krásných tras pro běžky.

Koupání v zimě

Aquapark Olešná

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2023